Lotosmind

Co učíme, to žijeme

Lektoři

Ing. Otakara Svobodová

Kdo je Otakara Svobodová?

Jsem především nadšenkyně do života, konzultantka a podnikatelka. Už několik let pracuji na svém sebepoznávání, a to poslední roky velmi aktivně.  Za tu dobu jsem zjistila, že Svoboda je základem mého života a Radost smyslem mého života.

Jak to vše začalo?

Pamatuji si to, jako by to bylo včera, když jsem se zúčastnila pracovní konference, kde jsem měla tu čest se potkat s jedním řečníkem a spirituálním nadšencem. Pamatuji si okamžik, moment, který mi změnil život. Právě v tu chvíli jsem věděla, že není cesty zpět, a tím to začalo.  Začala jsem navštěvovat nejrůznější semináře, konference, kempy, terapie, techniky a přečetla nejrůznější knihy na téma osobního rozvoje, sebepoznání, spirituality, zdraví, vztahy.

Tam se odstartovala moje osobní transformace a ráda se s vámi podělím o zkušenosti, poznatky, praktiky, které mi každý den mění život.

Proč chci inspirovat svým životním příběhem?

Od malička jsem žila podle představ a programů ostatních – co bych měla a neměla. Během života jsem zjistila, že ke vnitřnímu štěstí mi stále něco chybí. Ve chvíli, kdy jsem začala naslouchat opět sama sobě, žít podle sebe, podle svých vlastních hodnot, podle vlastních pocitů, tak jsem začala být opět doopravdy šťastná.

Jsem názorem toho, že pokud chcete něco předávat ostatním, tak je potřeba danou věc opravdu žít – mít tu správnou autenticitu, opravdovost a to jde pouze na základě vlastních prožitků. S každým novým dnem k nám přicházejí nové a nové zkušenosti, které nás učí a posouvají stále dále na naší cestě.

Ráda se podělím o tu svou cestu, kterou jsem započala. Každým dnem zažívám stále nové tzv. AHA MOMENTY, a jen díky své sebereflexi jsem schopná se z dané zkušenosti ponaučit a zjistit, proč se mi daná věc děje.

Vždy jsem chtěla učit, inspirovat a posouvat lidi. To už několik let praktikuji, nejen sama na sobě v každodenním rytmu života.

Čím více bude šťastných a spokojených lidí, tím šťastnější bude celý svět. To je můj hnací motor, moje každodenní náplň, moje vášeň.

A co mě zatím život naučil?

Že prohra a výhra je také zkušenost.

Více o mě: https://www.otakaraaghara.cz/

Petr Svoboda

Kdo je Petr Svoboda?

Já jsem Petr Svoboda, kluk z Moravy, který vždycky rád počítal a moje láska k číslům mě přivedla do Prahy, kde jsem začal aktivně rozvíjet svojí kariéru v oblasti finančnictví.

Čísla a finance mě úspěšně živí více než deset let. Na své práci si především vážím nezávislosti a volnosti, kterou mi vždy poskytovala a poskytuje i současně.

Když nepočítám nebo neanalyzuji, snažím se nebrat sám sebe moc vážně a myslet pozitivně!

Jak to vše začalo?

Finance jsou úzce spojeny s vnímáním hodnot a kvality života a po více než desetileté praxi jsem zjistil, že se tyto pojmy často zaměňují přesto, že kvalita života se penězi ani čísly měřit nedá.

To mě přivedlo na myšlenku, že kromě práce s financemi , je potřeba rozšiřovat i informace o tom, jak s nimi pracovat. Zjištění, že mnoho mých klientů i přátel má stále minimální povědomí v oblasti finanční gramotnosti mě celkem přirozeně dovedlo k lektorství.

Od roku 2015 jsem tedy začal pracovat jako lektor finanční gramotnosti. O rok později, jako lektor finanční gramotnosti a obchodních dovedností v rekvalifikačních kurzech pro realitní makléře. Abych se i já dokázal posouvat v oblasti vzdělávání dál, studuji program MBA.

Proč chci inspirovat a předávat znalosti?

S mojí společnicí a kamarádkou Otkou nás kromě stejného příjmení spojuje Svoboda v mnoha dalších ohledech života. Svoboda myšlení, Svoboda rozhodování a hlavně Svoboda vědění, která nás dovedla až k projektu LOTOSMIND.

Svoboda vědění je základním kamenem našeho fungování a Svoboda slova nám dává nástroj pro sdílení toho, co jsme se naučili.

A co mě zatím život naučil?

Že nikdy není pozdě na to začít s čímkoliv, co mě posune v životě dál.
Zkuste to taky.

FACEBOOK